Gyakran ismételt kérdések
Gyakran ismételt kérdések
Rendelőnkben a legmodernebb érzéstelenítési technológiákkal dolgozunk, és minden olyan beavatkozást, ahol indokolt, helyi érzéstelenítésben végzünk.
Rendelőnkben jelenleg nincs lehetőség altatásban, vagy bódításban végezni a kezeléseket. A félelmet igyekszünk nyugodt, bizalmat árasztó környezettel és odafigyeléssel oldani. Csak kifejezetten indokolt esetben szoktunk adni nyugtató hatású orvosságot.
Sajnos az erős, kínzó fogfájás olyan problémákat szokott jelezni, amelyek nem oldhatóak meg fogorvosi beavatkozás nélkül.
A fájdalom spontán nem szűnik meg, és legtöbbször már az erős fájdalomcsillapítók is hatástalanok. Megoldásként érdemes mielőbb szakember segítségét kérni, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot!
Szerencsés esetben az ínygyulladást nagyon könnyű orvosolni, sokszor elég egy alapos fogkőtisztítás, vagy esetleg egy tasak fertőtlenítése.
Viszont, ha elhanyagoljuk, akkor a folyamat vége, akár a fogak elvesztése is lehet.
Ez az esetek többségében nem jelent problémát, érdemes azonban figyelembe venni, hogy a máshol elkezdett, más által megtervezett kezelés folytatására más fizetési és garanciafeltételek vonatkoznak, mint az általunk megkezdett (és folytatott) kezelésekre. Ha ilyen eset áll fenn, mindenképp ossza meg velünk történetét és kérdéseit, mi pedig igyekszünk a legpontosabb tájékoztatást adni.
Ezt csak abban az esetben javasoljuk, ha a páciens eltekint az érzéstelenítő alkalmazásától, mivel az alkohol bénítja az idegrostokat, amelyek ezáltal nem vezetik az érzéstelenítő hatóanyagait.
Semmiképp! Mindenképp egyen a fogászati beavatkozás előtt, egyrészt leeshet a vércukor, másrészt egyes beavatkozások után,
esetleg órákig nem fog tudni enni.
Amint lehet keresse fel kezelőorvosát. Az ideiglenes tömés, azért ideiglenes, mert arra tervezték, hogy ne sokáig tartson, viszont fontos, hogy valamilyen tömés legyen a kezelt fogfelszínen, ameddig a végleges tömés bekerül. Tehát ne hanyagoljuk el, ha ilyen történik!
Ez minden esetben fogászati problémára utal. Lehet szuvasodás, kopás okozta fognyaki érzékenység, ínygyulladás, rosszul záródó tömés, korona, vagy híd, de lehet helytelen fogmosási technika is!
Ez többnyire a beavatkozás függvénye, minden esetben kérdezze meg kezelőorvosát. Rendelőnkben alkalmazunk már olyan érzéstelenítést is, amely csak a kezelendő munkaterületet zsibbasztja, így például egy egyszerűbb töméscsere után, akár rögtön lehet enni.
Az amalgám tömések cseréjét csak abban az esetben tartjuk indokoltnak, ha alászuvasodott, vagy nem megfelelő az illeszkedése, széli záródása.
Ha megfelelően zár a tömés, akkor nem javasoljuk a cserét, kivéve, ha esztétikailag zavarja viselőjét.
A rossz leheletnek több oka is lehet, ha kizárjuk a gyomor okozta tünetet, akkor általában a szájüregben kell keresni a problémát.
Ez lehet rosszul záródó tömés, korona, protézis, fogkő, fogínygyulladás, ezért az ok megállapításához mindenképp fogorvos segítsége szükséges.

Nem találod amit keresel?
Kérdezz tőlünk és 72 órán belül válaszolunk!